Wilkerson prvním pozičním hráčem MLB, který zaznamenal Save

(Last Updated On: 26.7.2019)

Velmi zajímavé utkání sehráli v pátek nadránem (středoevropského času) Baltimore Orioles a Los Angeles Angels. Utkání se nakonec natáhlo až na 16 směn a skončilo vítězstvím Orioles 10-8 po šesti hodinách a devatenácti minutách. 

Protože se utkání natáhlo, tak v šestnácté směně dostal příležitost Stevie Wilkerson, aby uzavřel utkání, v němž se dostal jeho tým do vedení 10-8. Sedmadvacetiletý vnější polař nakonec nepustil na metu ani jednoho hráče domácích a poradil si také se zkušeným Albertem Pujolsem. Díky tomu si zapsal do statistik Save, čímž se stal prvním pozičním hráčem, kterému se to povedlo za 50 let, kdy se tato statistika monitoruje.

Zajímavé je, že před ním v utkání hned tři kovaní nadhazovači nezvládli uzravřít utkání a do statistik si zapsali “Blown save” – Paul Fry, Tanner ScottTy Buttrey.

Dalším interesantním faktem je, že v American League je pouze jeden poziční hráč který má ve statistikách zapsanou výhru. A ten je také z Baltimore Orioles. V sezoně 2012 se to povedlo Chrisu Davisovi.


 Wilkerson pálkaře Angels trápil svými pomalými nadhozy. Nejrychlejší z nich letěl rychlosti 56 mil v hodině. Pro hráče, kteří jsou zvyklí na rychlost 80 – 100 mil v hodině to byla pořádná změna, s kterou si nedokázali poradit.

Fanoušci Angels však po zápase cítili hořkost, když se jim nepozdával výrok rozhodčích z patnácté směny. V ní nejdříve Orioles stáhli tři body, ale Angels dokázali odpovědět stejnou mincí. Domácí David Fletcher dokonce dokázal doběhnout na domácí mety, ale tam byl po těsné hře vyhlášený out. Angels zkoušeli ještě challenge, ale s tou neuspěli. 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: