Komentář: Dočkají se Arrows zlatého hattricku?

(Last Updated On: 22.8.2019)

Poprvé po dlouhých dvaceti pěti letech dokázal mistrovský titul obhájit někdo jiný než Draci Brno. Po deseti letech jsme navíc byli svědky vcelku jasné finálové série, kdy vítěz neprohrál ani jeden zápas. Navíc ve finále chyběl poprvé v historii české baseballové extraligy jakýkoliv brněnský tým. Arrows letos v české Extralize ukázali, že vyzráli a titul obhájili naprosto zaslouženě. dokáží to i příští rok?

Až na krátký výpadek v období po návratu z Champions Cupu letos Arrows prakticky neukázali žádnou slabší chvilku. Navíc dokázali ve svém středu najít i velmi kvalitní mladé hráče, kteří nejenže ukázali potenciál do dalších let, ale již letos patřili mezi opory. Dá se říct, že na pálce čeká Arrows vcelku slibná budoucnost. Otázkou je, nakolik dokážou nahradit případný odchod Terrella Joyce, o němž se po skončení finále spekuluje.

Nadhazovačská baterie kolem Borise Bokaje stále má co nabídnout. Sám Boris ještě nějakou sezonu, dvě nastupovat bude. Jedničkou rotace se možná stane Ondřej Satoria, který je, i přes svůj stále nepříliš vysoký věk, velmi zkušeným hráčem. A v Ostravě by mohl zůstat také Wes Roemer. Alespoň se tak dá soudit z jeho vyjádření pro Českou Televizi po skončení letošní Czech Series. Otázne je, jak se ukážou další mladí hráči z líhně Ostravy. S jistotou můžeme říct, že bez kvalitních posil bude šance na zisk třetího titulu v řadě velmi složitá. Nezapomínejme také na Champions Cup, kde si Arrows rozhodně budou chtít napravit reputaci.

V Ostravě určitě mají na paměti propad, který klub zažil po dvou finálových účastech v letech 2008 a 2009. V dalších třech letech se hráči z Poruby nedokázali dostat do horních poloviny extraligové tabulky. Pokud se bude po příští sezoně snižovat počet mužstev v české nejvyšší soutěži, tak je velmi pravděpodobné, že ostatní celky budou na nadcházející sezonu zbrojit více, než obvykle. Ostravě tak vyrostou další velmi silní soupeři. Letos ale ukázala, že sílu i zkušenosti má a s takovou situaci by se mohla vypořádat.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: