ME U23: Češi vyhráli Mistrovství Evropy U23

(Last Updated On: 11.8.2019)

Český tým opět na Mistrovství Evropy U23 postoupil do finále. Před dvěma lety skončil na druhém místě. I proto si letos všichni přáli, aby to letos bylo o stupínek výš.

Oba týmy na kopec nasadili nadhazovače, kteří mají bohaté zkušenosti z národních nejvyšších soutěží. Na německé straně tak házel Sasha Koch, na české Lukáš Hlouch. A oba dokázali v první směně udržet čistý štít. Německý nadhazovač dokonce zaznamenal 3 strikeouty. Jenže hned v úvodu druhé směny uděřili čeští hráči, když se dostali do dvoubodového vedení.

V dohrávce však Němci okamžitě snížili zásluhou homerunu Pascala Amona. Skóre se opět měnilo až ve čtvrté směně, kdy Martin Zelenka poslal daleký odpal do středního pole a nejenže doběhl na třetí metu, ale zároveň stáhl pro bod Martina Mužíka. O směnu později jej napodobil Marek Chlup, jenž si zase připsal další stažený bod.

Čeští nadhazovači drželi německé pálkaře a moc je nepouštěli do tlaku. Lukáš Hlouch povolil pouze 2 hity za 3.1 směny. Následně odházel necelé tři směny Ondřej Furko, který zachránil situaci ve čtvrté směně, kdy šel na kopec s plnými metami a jedním outem. Utkání pak uzavřel Daniel Padyšák. Češi se tak poprvé v kategórii U23 stali Mistry Evropy a navázali na dva tituly v kategorii U21.

Ocenění si odnesli také Martin Mužík a Filip Smola. První jmenovaný si odnesl cenu pro nejjužitečnějšího hráče, druhý pro nejlepšího pálkaře.

  1 2 3 4 5 6 7  R H E
Česká republika0201100460
Německo0100000131

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: