Češi porazili Španělsko 7-3 a končí na skvělém třetím místě

(Last Updated On: 22.9.2019)

Před pátým utkáním na olympijské kvalifikaci již Češi i Španělé věděli, že ani výhra jim postup na Olympiádu v Tokiu nezajistí. To ale neznamenalo, že není o co hrát. Španělé navíc nastoupili do zápasu ochuzeni o několik hráčů základu, kteří dostali stopku po bitce s italskými baseballisty o den dříve.

Češi začali na kopec s Janem Novákem a ten tři směny nepouštěl soupeře do výraznějšího tlaku. Podobně se ale nevedlo i českým hráčům, kteří hledali recept na španělského nadhazovače. Skóre se tak poprvé měnilo až ve čtvrté směně, kdy Blake Ochoa stáhl pro body dva spoluhráče.

Další změna skóre přišla v úvodu šesté směny, kdy Edison Valerio odpálil solo homerun.

Naštěstí v dohrávce dokázali stáhnout jeden bod. A zasloužil se o to Martin Schneider, který nejdříve odpálil dvoumetový hit. O chvíli později při jeho snaze ukrást třetí metu přehodil míč catcher Španělska a Martin v poklidu doběhl pro první český bod.

Po šesté směně šel z kopce českého Jan Novák a nahradil jej Petr Minařík. Ten svou práci zvládl na výbornou a nepovolil soupeři ani jeden doběh. V dohrávce pak přišla další šance pro český tým, který při jednom outu naplnil všechny mety a po sebeobětovacím odpalu Martina Schneidera dokázal snížit.

V osmé směně nejdříve zahrál rychlé tři outy Jiří Vavruša. Následně přišla další velká chvíle českého útoku. K němu zavelil Jakub Voják úspěšným odpalem, aby následně Jorge Balboa ztratil kontrolu nad svými nadhozy a daroval 4 mety zdarma. To znamenalo, že Češi díky tomu otočili skóre z 2-3 na 4-3. Následně šel na pálku při plným metách Martin Schneider a ten poslal míč do levého vnějšího pole a vyčistil všechny mety, díky čemu měl český tým luxusní čtyřbodový náskok.

Utkání tak šel uzavřít Jan Tomek. Ten sice pustil na emtu prvního pálkaře, ale víc se proti němu Španělé neprosadili. Po výhře 7-3 tak Češi končí na třetím místě olympijské kvalifikace a za sebou nechávají nejen Španělsko, ale také Itálii a Jižní Afriku. A za své výkony zaslouží celý tým absolutorium.

TýmRHE
ESP3122
CZE7100

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: