Komentář: Teď to bude o morálce

(Last Updated On: 17.9.2019)

Musím se přiznat, že před začátkem Mistrovství Evropy a při pohledu na posily jednotlivých národních týmu, se ve mně množily pochybnosti, jestli kluci dokáží postoupit na olympijskou kvalifikaci. Když pak prohráli s Izraelem a Velkou Británii, tak se ještě více rozmnožily. Jenže kluci to pak zvládli a proti posílenému Německu urvali důležitou výhru.

Závěr rozhodujícího duelu jsem pak ještě nějakou dobu rozdýchával. A zároveň jsem si vzpomněl na rok 2016, kdy jsem s týmem byl na kvalifikaci o postup na hlavní turnaj World Baseball Classic. Tehdy se tým kolem Mikea Griffina rozhodl před kvalifikací odehrát několik zápasů v Arizoně s týmy z Minor League. A na vlastní oči jsem mohl vidět, jak celý trenérský tým fantasticky pracuje. Z kluků, kteří hrají baseball pouze jako amatéři dokázali vyždímat maximum. To nejdůležitější je, jak dokáží pracovat s psychikou mužstva. Z českého týmu sršelo až (jak to nazval David Šváb z Deníku N u basketbalistů) “nečeské” sebevědomí. A podobný pocit mám z mužstva i teď.

Již zítra začíná kvalifikace a mnoho přátel z baseballové komunity se mně ptá, jestli věřím, že můžou Češi postoupit na Olympiádu. Moje odpověď? Můžou. Dovolím si říct, že morálně na to toto mužstvo má. Možná nemají tolik natrénované, jako profesionálové v týmech soupeře, ale zdobí je týmový duch a sebedůvěra. Ti kluci opravdu věří, že to můžou zvládnout. A to je polovina úspěchu. Ano, k postupu budeme potřebovat i trochu štěstí. Možná si vzpomenete na chybu rozhodčího v zápase proti Nikaragui v Mexiku. Tentokrát se může stát, že podobná chybka bude hrát v náš prospěch.

Každopádně všech pět zápasů kvalifikace bude svátkem pro český baseball. I kdyby kluci měli všech pět prohrát, tak si je pojďme užít. Ale něco mi napovídá, že nějaké výhry urveme.

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Czech -> English (USA)…
    
  • Create a new word list…
 • Copy

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: