ME: Češi porazili Belgii a stále živí olympijský sen

(Last Updated On: 14.9.2019)

Češi po prohře se Španělskem ve čtvrtfinále sice vypadli z bojů o medaili na Mistrovství Evropy, ale stále byl ve hře postup do olympijské kvalifikace. K tomu potřebovali zvítězit ve zbylých dvou zápasech. Hned první proti Belgii zvládli.

Proti Belgii nastoupil český tým s Borisem Bokajem na kopci a hned v první směně musela obrana řešit nepříjemnou situaci s plnými metami při jednom outu. Naštěstí Češi zahráli double play a Belgičanům nepovolili ani jeden doběh.

První změna skóre nastala ve druhé směně a přišla s prvním českým hitem. Petr Čech se opřel do nadhozu Desmedta a poslal míč až přes plot ve vnějším poli.

Ve čtvrté směně se poprvé prosadili také Belgičané. Nejdříve odpálil homerun Boermans. Následně po chybě v obraně českého týmu dokázal soupeř přidat druhý doběh.

Tento úspěch Belgičany nabudil a v další směně dokonce, i s přispěním chyby v obraně, dokázali vyrovnat na 4-4. Po vyrovnání tak trenéři českého mužstva vystřídali nadhoz a na kopec šel místo Bokaje Tomáš Duffek.

V šesté a sedmé směně se dostala obrana českého výběru pod tlak soupeře, ale pokaždé si dokázala pomoct výborně zahranou Double Play. V sedmé směně to byla již čtvrtá v utkání.

V osmé směně přišla další změna na nadhazovacím kopci české reprezentace, když šel do hry Ondřej Furko. Ten sice pustil na metu hned prvního pálkaře, ale hned o chvíli později zahrál po nepříliš povedené ulejvce De Lannoye již pátou českou double play. Jenže pak daroval metu dalším dvěma pálkařům a trenéři sáhli k další změně. Na kopec tak šel Marek Minařík. Ten si rychle poradil hned s prvním pálkařem a ukončil belgický útok.

Až do dohrávky osmé směny poslali Belgičané nového nadhazovače, když startujícího Desmedta vystřídal Kenny van den Branden. Český tým toho dokázal hned v osmé směně využít, když Martin Mužík dalekým odpalem zařídil Česku vedení 5-4.

Utkání tak šel v deváté směně uzavřít Daniel Padyšák, který se stává specialistou na tyto situace v národním týmu. Daniel si s touto situaci poradil na výbornou a udržel českému týmu vedení.  Čeští baseballisté tak nakonec zvítězili nad Belgii 5-4.

Češi si v neděli od jedenácti hodin zahrají s domácími Němci nejen o páté místo na šampionátu, ale hlavně o postup na olympijskou kvalifikaci.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9  R H E
BELGIE000220000491
ČESKÁ EPUBLIKA01300001583

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: