ME: Čeští baseballisté postoupili do čtvrtfinále

(Last Updated On: 11.9.2019)

Poslední a nejdůležitější zápas v základní skupině Mistrovství Evropy odehráli ve středu Češi proti domácímu Německu. Pro postup do čtvrtfinále výběru Mikea Griffina nezbývalo nic jiné, než zvítězit.

Na kopci českéhoho výběru se od začátku postavil Jan Novák. Němci dali důvěru Juliusu Spannovi. Ten dělal českým pálkařům problémy a i když se v prvních dvou směnách dokázali pokaždé dostat na metu, tak v obou případech obrana Německa dokázala zahrát Double Play. Domácí to dokázali potrestat v dohrávce druhé směny, kdy po odpalu Schulze stáhli první bod utkání.

 

Dohrávka třetí směny nezačala pro české mužstvo nejlépe. Honza Novák nejdříve trefila Donalda Lutze, aby následně zaznamenal hit Boldt. Německo z této situace nakonec vytěžilo jeden doběh. Češi si ale tentokrát pomohli zahranou double play.

První velká chvíle českého týmu přišla ve čtvrté směně, když po chybě v obraně soupeře Češi zaplnili všechny mety. Následně Tomáš Juněc stáhl pro první bod Martina Červenku. O chvíli později dalekým odpalem zařídil českému vedení Petr Zýma, který stáhl oba běžce na metách.

V dohrávce pak byli Němci blízko k vyrovnání, když při dvou outech zaplnili všechny mety. Naštěstí zkušený Lutz pak pouze poslal míč do míst, kde byl připravený Matěj Hejma. Ten míč zachytil ze vzduchu a zabránil vyrovnání.

V rozehrávce páté směny pak opět udeřili Češi. V hlavní úloze byl Martin Schneider, který nejdříve odpálil dvoumetový hit, aby následně ukradl třetí metu a o chvíli později doběhl na domácí metu po odpalu Matěje Hejmy.

Před dohrávkou páté směny čeští trenéři sáhli k výměně nadhozu, když Nováka nahradil Petr Minařík. V šesté směně vyměnili svého startéra také domácí a oba týmy tak mohly ukázat sílu svého bullpenu. A hned prvnímu relieverovi Německa česká pálka nadělila 5 bodů. O tři z nich se postaral Matěj Hejma homerunem.

Jenže Němci v dohrávce ukázali, že se nehodlají vzdát lehce a zatlačili na Petra Minaříka. Po sérii tří hitů, volby v obraně a jednoho doběhu jej tak na kopci vystřídal Daniel Padyšák. Proti němu pak domácí stáhli další dva doběhy.

Ve zbylých směnách dokázali Němci přidat pouze jeden doběh po homerunu Pascala Amona a český tým tak v důležitém utkání zvítězil 10-6. To znamená, že ve skupině A skončí na třetím místě a ve čtvrtfinále se utká v pátek od 16:00 se Španělskem. Vítěz si pak zajistí nejen postup do semifinále Mistrovství Evropy, ale také na olympijskou kvalifikaci.

  1 2 3 4 5 6 7 8 9  R H E
ČESKÁ REPUBLIKA00031510010120
NĚMECKO0110030016121

 

 • Add to Phrasebook
   
  • No word lists for Czech -> English (USA)…
    
  • Create a new word list…
 • Copy

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: