Petr Ditrich: Na ME můžeme sázet na týmového ducha a sehranost

(Last Updated On: 5.9.2019)

Ve středu byla oznámena konečná nominace na nadcházející Mistrovství Evropy. Oslovili jsme proto předsedu ČBA a zeptali se, jak těžké bylo dostat Martina Červenku na šampionát a jestli se rýsovaly další posily.

České fanoušky potěšila nominace Martina Červenky na nadcházející šampionát. Jak složité bylo dostat jej na Mistrovství Evropy?

Hráči pod smlouvou mají poměrně přísná pravidla. Ale první předpoklad je, že hráč musí sám chtít a druhý je, že mu vyjdou angažmá a působení v soutěžích. Takže jeho tým nepostoupil do playoff, což je špatné pro něj, ale dobré pro nás. Kdyby pokračoval v playoff, tak nebude k dispozici a my s tím nic neuděláme.

Existuje ještě určité riziko, že Martin může být přidán na čtyřiceti člennou soupisku a následně být povolán do hlavního týmu Orioles.

Jestli by to tak bylo, tak by nebyl k dispozici. Na druhou stranu, již má letenku a my s ním počítáme. Samozřejmě bychom mu přáli, aby byl povolán do A-týmu, i kdyby to znamenalo, že nebude s námi. Nedá se nic dělat.

V průběhu roku se mluvilo také o tom, že se snažíte dostat do týmu bratry Sogardy. Jak nyní vidíme, tak to nevyšlo. U Erica to vzhledem k jeho výkonům v MLB není žádné překvapení. Proč nevyšel Alex?

Ale je hlavním koučem na Univerzitě Wright State a nebyl uvolněný zaměstnavatelem. Rádi bychom ho tady viděli, ale respektujeme jeho kariéru a práci, kterou tam má.

Byli ještě jiní hráči, o které jste se pokoušeli, ale nakonec to nevyšlo?

Z průběhu posledních let jsme se pokoušeli o víc hráčů, ale pokaždé to ztroskotalo na těžkých podmínkách. Jeden z rodičů totiž musí být prokazatelně narozený na území České republiky. Pomáhá nám s tím i právní kancelář a ukazuje se, že je to ještě složitější, než jsme si mysleli.

Nemáš obavy před Mistrovství Evropy, když vidíš, jak posilují naši soupeři? Viz. Například první soupeř Izrael přiveze velmi silný výběr.

Samozřejmě, že určité obavy mám. Tyto týmy přivezou profesionální hráče a je rozdíly mezi profesionály a amatéry určitě jsou. Na druhou stranu týmu věřím a my můžeme sázet na týmového ducha, sehranost a hlad po úspěchu. Věřím, že tu Olympiádu udělat můžeme.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: