Houston Astros vyhráli třetí zápas ALCS a ujali se vedení v sérii

(Last Updated On: 16.10.2019)

Vyrovnané finále Americké ligy se po dvou zápasech v Houstonu přesunulo do New Yorku a slibovalo další zajímavou bitvu. Vítěz třetího utkání by se navíc dostal do vedení v sérii.

Domácí vstoupili do zápasu s Luisem Severinem na kopci a ten se dostal do potíží hned v první směně, když Jose Altuve odpálil solo homerun. Následně Houston obsadil všechny mety, ale nedokázal přidat další doběhy.

Obdobně si vedli také domácí proti Gerritu Coleovi, kteří také dokázali při dvou outech zaplnit mety, ale Didi Gregorius si vedl stejně jako Carlos Correa a body z toho nebyly.

A mohlo je to mrzet hned o chvíli později, protože druhou směnu otevřel Josh Reddick solo homerunem. Reddick poslal míček až do druhého patra na Yankee Stadium.

K zajímavé situaci došlo před pátou směnou zápasu, kdy z utkání odstoupil hlavní rozhodčí Jeff Nelson, jenž byl v úvodních směnách dvakrát trefen do masky. Díky tomu se utkání přerušilo na necelou čtvrthodinu, aby se mohl připravit záložní sudí. Tuto pauzu si trochu odnesl Luis Severino, který pak daroval dvě mety zdarma a na kopci jej nahradil Chad Green. Ten si se situaci poradil na výbornou a nepovolil hostům stáhnout body.

V dohrávce se dostal pod tlak také Gerrit Cole, kdy Yankees dostali na mety dva běžce. Nechybělo mnoho a domácí mohli jít do vedení. Didi Gregorius se pořádně opřel do odpalu a diváci již začínali slavit. Jenže opět se ukázalo, že v playoff MLB má jiné míče a Gregoriusův odpal skončil možná půl metr od zdi v rukavici Reddicka.

V úvodu sedmé směny se dostali Yankees do potíží, když Adam Ottavino pustil na metu první dva pálkaře Houstonu. Situaci pak šel zachránit Zack Britton, ale ten nedokázal zabránit dvěma doběhům Astros a hosté tak měli výhodu čtyř bodů.

Po sedmé směně šel z kopce Houstonu Gerrit Cole a domácí měli možnost prosadit se proti bullpenu Astros. A to se jim povedlo hned v dohrávce osmé směny, kdy Gleyber Torres solo homerunem stáhl první bod Yankees v utkání.

Zajímavosti:

  • Adam Ottavino stál v playoff proti šestnácti pálkařům. Deset z nich se dokázalo dostat na metu.
  • ERA Gerrita Colea v posledních osmi startech – 0.84.
  • Gerrit Cole zaznamenal ve třech startech v letošním playoff 32 strikeoutů a povolil pouze jeden doběh. Před ním se jen dvěma hráčům povedlo ve třech startech povolit maximálně jeden doběh a více jak 30 strikeoutů – Kevin Brown (1998) a Justin Verlander (2013).
  • Gleyber Torres je vytvořil rekord hráče pod 23 let v počtu RBI (10) a homerunů (3) v playoff.
  • Gerrit Cole neprohrál zápas v němž startoval od 12. července 2019.

Víc již nadhazovači Astros domácím nepovolili a Houston tak zvítězil 4-1. Díky výhře se hráči Astros ujali vedení v sérii 2-1 na zápasy a třetí výhru můžou přidat již ve středu v noci. Každopádně předpověď počasí není nikterak příznivá a je možné, že utkání bude odloženo na další den.

3. zápas123456789 RHE
Houston AstrosHouston Astros110000200 470
New York YankeesNew York Yankees000000010 151

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: