Houston vítězí ve čtvrtém utkání a vyrovnal stav Světové série

(Last Updated On: 27.10.2019)

Čtvrtým zápasem pokračovala v noci ze soboty na neděli letošní Světová série. A ten měl přinést převážně souboj bullpenů, ale startéři Patrick Corbin i Jose Urguidy nakonec vydrželi víc, než se od nich očekávalo.

Baseballisté Houston Astros vstoupili do zápasu velmi dobře. Nejdříve byl sice po osmi nadhozech strikeout George Springer, ale dalších pět pálkařů se dokázalo dostat na metu. Dokonce i Alex Bregman, jenž se zatím v sérii trápil, si připsal RBI single. Útok Houstonu ukončil až odpal do double play Chirinose při plných metách.

Jose Urquidy předváděl od začátku velmi dobrý výkon a hlavně jeho slider dělal pálkařům Washingtonu velké potíže. Teprve v dohrávce třetí směny se dostal do menších potíží, když Yan Gomes jako první pálkař půlsměny zaznamenal dvoumetový odpal. Jenže mexický nadhazovač si poradil i s touto situací i zásluhou parádního zákroku Correy, který zabránil Eatonovi stáhnout Gomese pro první bod.

Ve čtvrté směně se Astros dočkali dalších doběhů, když Robinson Chirinos poslal míč až do ochozů a připsal si dvobodový homerun.

Od šesté směny se postavil na kopec místo Urquidyho Josh James, ačkoliv měl Mexičan odházených pouze 67 nadhozů. James nakonec na kopci vydržel pouze jeden out, když pustil na metu dva pálkaře domácích a situaci šel zachraňovat Will Harris. Proti němu Nationals dokázali zaplnit mety, ale vytěžili z toho pouze jeden doběh.

Jak se to dělá domácím ukázali hosté jižv úvodu sedmé směny. Do ní nastoupili Nationals Tannerem Raineym na kopci, ale tne tam vydržel jenom jeden out, když na mety pustil dva pálkaře. Fernando Rodney pak měl situaci zachránit, ale to se mu nepovedlo. Nejdříve povolil single Brantleymu, aby následně Alex Bregman odpálil grand slam homerun.

V úvodu deváté směny odpálil dvoumetový hit Chirinos a byl blízko devátému doběhu Astros. Jenže proti byl Juan Soto, jehož přesný příhoz znamenal out na domácí metě. Zápas pak v dohrávce uzavřel Chris Devenski a Houston zvítězil i v druhém utkání ve Washingtonu.

Zajímavosti:

  • S dnešními dvěma doběhy mají Astros v prvních směnách v letošním playoff již 16 doběhů. To je třetí nejvyšší číslo v historii MLB – 2011 Cardinals (21) a 2003 Cubs (17).
  • Robinson Chirinos je prvním catcherem od roku 1982, který zaznamenal homerun ve dvou zápasech Světové série po sobě.
  • Jose Urquidy se stal pouze druhým nadhazovačem od roku 1969, který při svém prvním startu v playoff neumožnil ani jeden doběh. Tím prvním byl Jon Lester.
  • Alex Bregman zaznamenal první grand slam homerun ve Světové sérii od roku 2005, kdy se to naposledy povedlo Paulu Konerkovi.
  • 5 RBI Alexe Bregmana je nejvíce od hráče třetí emty v utkání Světové série v historii.
  • Popáté v historii Světových sérií se stalo, že v prvních čtyřech duelech nezvítězil domácí tým – předtím v letech 1996, 1986, 1923, 1906.
  • Pokud v historii tým, který prohrál první dva zápasy, dokázal vyhrát utkání číslo 3 a 4, tak pokaždé vyhrál Světovou sérii (1986 Mets a 1996 Yankees).

Je jasné, že nás čekají minimálně další dva zápasy letošní Světové série, a že se ještě minimálně jednou podíváme do Minute Maid Parku v Houstonu. Navíc v pátém utkání nás čeká další souboj Gerrit Cole vs, Max Scherzer. A cítím v kostech, že to bude parádní podívaná.

4. zápas123456789 RHE
Houston AstrosHouston Astros200200400 8131
Washington NationalsWashington Nationals000001000 140

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: