Houston vítězí ve Washingtonu a bere první výhru v sérii

(Last Updated On: 26.10.2019)

Po dvou zápasech v Houstonu se Světová série přesunula z Texasu do Washingtonu. Pokud by opět zvítězil Washington, tak by se výrazně přiblížil prvnímu titulu v Major League.

Hosté vstoupili do zápasu infield hitem George Springera, ale pak výborným zákrokem v běhu zachytil Robles odpal Altuveho ve warning tracku a se zbylými pálkaři si poradil Anibal Sanchez. Také domácí dostali v první směně na metu jednoho pálkaře, ale, stejně jako v případě hostí, z toho body nebyly. Poprvé v letošní Světové sérii jsme tak neviděli v úvodní směně ani jeden doběh.

To se změnilo ve druhé směně, kdy otevřeli skóre hhráči Astros po šťastném odpalu Joshe Reddicka, který stáhl pro první doběh Carlose Correu.

Domácí mohli v dohrávce odpovědět minimálně stejnou mírou, když se jejich první dva pálkaři dokázali dostat na metu. Pak si ale Greinke pomohl strikeoutem a následně obrana zahrála double play. Nationals tak ze slibné šance nevytěžili vůbec nic.

Mrzet je to mohlo hned v další půlsměně. Tu začal odpalem po levé čáře Jose Altuve. A protože Juan Soto nedokázal míč sebrat napoprvé, tak si Altuve doběhl až na třetí metu. Toho pak pro druhý doběh stáhl Michael Brantley.

V dohrávce pak Nationals dokázali proti Greinkemu zaplnit všechny mety při dvou outech. Asdrubal Cabrera však možnost nevyužil a byl strikeout. Důležité pro domácí však bylo, že Greinkemu v této půlsměně “vzali” přes 30 nadhozů.

Prvního doběhu se Washington dočkal až v dohrávce čtvrté směny, kdy Victor Robles třímetovým odpalem stáhl Ryana Zimmermana. Naneštěstí pro domácí pak měli na pálce Anibala Sancheze, který byl strikeout a Trea Turner by pro vyrovnání musel zaznamenat úspěšný odpal, což se nestalo.

Další změna skóre přišla vzápětí, když se opakovala situace ze třetí směny. Jose Altuve nejdříve po odpalu dobíhá na druhou metu, aby jej následně pro bod stáhl Michael Brantley.

V dohrávce domácí dokázali dostat na metu dva běžce. Oba dokonce do skórovací pozice. Jenže AJ Hinch zareagoval stažením Greinkeho a Josh James si se situací poradil nejlépe jak mohl. Strikeoutem Zimmermana ukončil útok domácích.

Domácí toho mohli litovat hned o chvíli, když Robinson Chirinos solo homerunem zvýšil na 4-1. Navíc pak Kyle Tucker dokázal vystát metu zdarma, což znamenalo také konec pro Sancheze na kopci a do hry se dostal bullpen domácích, konkrétně Fernando Rodney. Ten se dostane do situace, kdy má při dvou outech plné mety a na pálce Alexe Bregmana. Jenže ten ukázal, že je aktuálně absolutně z formy a míč pálí pouze ke spojce, která hraje třetí out. Horší zprávou pro Nationals bylo, že po této půlsměně skončil v zápase catcher Kurt Suzuki, který utrpěl nespecifikované zranění nohy.

V posledních směnách měli nadhazovači navrch nad pálkaři a tak se utkání za stavu 4-1 dostalo až do dohrávky deváté směny. Do ní poslal AJ Hinch na kopec closera Roberta Osunu a ten nepřipustil žádné větší drama, ačkoliv proti němu stál začátek lineupu.

Zajímavosti:

  • V této Světové sérii odpálili homerun tři různí catcheři (Chirinos, Suzuki, Maldonado), což se nikdy předtím v žádné jiné Světové sérii nestalo.
  • Astros se stali prvním týmem od roku 2008, který ve Světové sérii nepovolil soupeři ani jeden hit s běžci ve skórovací pozici (min. 10 AB).
  • Poprvé od roku 1996 si v prvních třech utkáních Světové série připsal výhru pokaždé hostující tým.

Houston tak po výhře ve třetím zápase série nepustil Washington do trháku. Ani jednou se zatím z vítězství neradoval domácí celek, což můžou již v sobotu v noci změnit baseballisté Nationals. Ti budou mít na kopci Patricka Corbina. Proti němu se postaví Jose Urquidy a v podání Astros uvidíme další bullpen game.

3. zápas123456789 RHE
Houston AstrosHouston Astros011011000 4110
Washington NationalsWashington Nationals000100000 192

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: