Japan Series: Fukuoka vyhrála i druhý zápas série

(Last Updated On: 20.10.2019)

V neděli pokračovala finálové série japonské NPB dalším utkáním. A opět byl dlouho k vidění souboj nadhazovačů.

Největší hvězdou zápasu byl startér Fukuoky Rei Takahashi. Ten dlouhých šest směn nepovolil pálkařům Giants ani jeden hit. Nakonec vydržel na kopci sedm směn a Giants proti němu zaznamenali pouze jeden úspěšný odpal.

Nezaostával ani startér Yomiuri Giants C.C. Mercedes. Ten za své působení v utkání povolil také pouze jeden hit. Naneštěstí pro hosty musel být vystřídán po šesti směnách kvůli problémům se svalem na noze. v té době měl na svém kontě jenom 76 nadhozů. Za stavu 0-0 se do hry dostaly oba bullpeny. A svou úlohu lépe zvládl ten domácí.

Až v sedmé směně se diváci dočkali prvních doběhů, když Nobuhiro Matsuda odpálil tříbodový homerun. Další dva homeruny v osmé směně pak poslaly domácí do vedení 6-0. Giants sice v deváté směně dokázali zahrozit a stáhli tři doběhy, jenže to jim na výhru nestačilo.

Fukuoka tak vyhrála i v druhém utkání a je na dobré cestě obhájit titul v NPB. Série se teď přesouvá do Tokia, kde se odehrají minimálně další dva zápasy v legendárním Tokyo Dome.  Třetí utkání je naplánované na úterý v 11:15 CET.

2. zápas123 456 789 RHE
Yomiuri000 000 003 341
Fukuoka SoftBank000 000 33x 670

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: