KBO: Doosan Bears vítězem základní části

(Last Updated On: 2.10.2019)

Poprvé v historii jihokorejské KBO měly první dvě mužstva tabulky stejný poměr výher a proher (88-55-1). O prvním místě tak rozhodla lepší bilance ve vzájemných zápasech, kdy Doosan zvítězil nad SK Wyverns v devíti duelech z šestnácti.

Doosan Bears se na první místo vyšvihli hlavně díky výbornému závěru soutěže, když z jedenácti duelů prohráli pouze jeden. Jejich přímý konkurent SK Wyverns naopak v posledních deseti utkáních zvítězil pouze čtyřikrát.

Bears tak díky prvnímu místu postupují přímo do finále tzv. Korean Series. SK Wyverns postupují do semifinále, kde budou čekat na svého soupeře, který vzejde z trojice Kiwoom Heroes, LG Twins a NC Dinos.

Ačkoliv byl konec letošní základní části KBO velmi dramatický, tak soutěž hlásí velký propad v návštěvnosti. Na letošní zápasy KBO si našlo cestu o 10% méně fanoušků, než uplynulý rok. Průměr na utkání tak klesl z loňských 11 214 na 10 119. Jediným týmem, který hlásil vyšší návštěvnost oproti roku 2018 byli NC Dinos, kteří na jaře otevřeli nový stadion. A efekt se okamžitě dostavil, když na zápasy Dinos přišlo meziročně o 60% diváků více.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: