Komentář: Můžou ještě Astros vyhrát letošní Světovou sérii?

(Last Updated On: 25.10.2019)

Když se novináři ve volný den ptali AJ Hickse, jestli ještě věří, že Astros dokáží zvrátit vývoj letošní Světové série, tak jim odpověděl, že ano. “Mám šatnu plnou hvězd (All-Stars),” nechal se slyšet Hicks. budou tedy Astros schopni otočit nepříznivě se vyvíjející sérii?

Pro tým, který vyhrál v základní části 107 utkání to však bude nesmírně náročný úkol. Proti mluví také bilance z posledních let, když z osmnácti mužstev, které vyhrly první dva utkání hned sedmnáct dokázalo nakonec vyhrát celou sérii. Poslední komu se poveldo otočit nepříznivý stav 0-2 byli New York Yankees v roce 1996. Před nimi se to povedlo New York Mets v legendární sérii proti Boston Red Sox v roce 1986 a o rok dříve Kansas City Royals dokázali porazit St. Louis Cardinals, ačkoliv prohrávali 0-2.

Dokáží to také Astros?

Jak řekl novinářům Alex Bregman: “V průběhu sezony jsme již prohráli dva zápasy v řadě. Všichni ale víme, jak se odrazit zpátky. Jedeme do Washingtonu s hlavami nahoře.” Ano v baseballu můžete prohrát dva zápasy a dalších 8 klidně vyhrajete. Obzvlášť pokud máte tak silný káder jako Astros, plný hvězd a silnou rotaci nadhazovačů. Stačí jeden vyhraný zápas a Houston se může vrátit na vítěznou vlnu.

Je pravdou, že již padesát let se nestalo, aby tým, který zaznamenal minimálně 107 výher v základní části, následně prohrál Světovou sérii. V roce 1969 vyhráli Orioles 109 zápasů, ale ve Světové sérii prohráli s “Miracle Mets”. Dalších pět mužstev to ale zvládlo – 2018 Red Sox (108), 1998 Yankees (114), 1986 Mets (108), 1975 Reds (108) a 1970 Orioles (108).

Jose Altuve přiznal, že se nechtěli dostat do této situace, ale “týmová chémie a důvěra jeden v druhého tu stále je a to je to nejdůležitější.” Už legendární Yogi Berra řekl: “Baseball je v devadesáti procentech v hlavě a druhá polovina je fyzička.” A Astros celou sezonu i playoff ukazovali, že umí zvládat těžké situace.

Na druhou stranu, proti sobě mají soupeře, který se veze na vítězné vlně. Po tom, co Nationals z prvních padesáti zápasech sezony vyhráli pouze 19, se Washington dostal na vítěznou vlnu, na které se stále veze. Z posledních dvaceti zápasů Nationals vyhráli 18 a aktuálně tahají sérii osmi výher v řadě. Jejich sebevědomí hodně pomohla divizní série Národní ligy, ve které porazili jedného z největších favoritů playoff Los Angeles Dodgers. Ve finále pak smetli Cardinals 4-0. Navíc ukázali, že umí pálit i proti esám na kopci Houstonu.

Hodně ukáží nadcházející dva zápasy. Obzvlášť třetí, v němž nasadí tajný trumf – Anibala Sancheze. Pokud v nich Astros zvítězí, tak se nejen dostanou psychicky nahoru, ale také jen těžko můžeme počítat s tím, že Cole i Verlander opět prohrají své zápasy. Vůbec bych se nedivil, kdybychom letos viděli sedmé utkání. Pokud bych měl ale nyní dát peníze na jeden tým, tak ybch asi více věřil Nationals.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: