Kyle Tucker: Budoucnost Houston Astros

(Last Updated On: 30.10.2019)

Pokud sledujete zápasy Houston Astros v letošním playoff, tak vám rozhodně neunikl mladík Kyle Tucker, který sporadicky nastupuje do zápasů. Ve většině případů pouze jako střídající hráč nebo pinch-hitter. Ačkoliv jeho pálkařský průměr v playoff je pouze .167 (ale OBP .333), tak v týmu věří, že v dvaadvacetiletém hráči dřímá velký potenciál.

Tucker byl pozván do hlavního týmu Astros teprve 2. září, kdy mohly týmy rozšířit svoji aktivní soupisku. V MLB tak stihl přidat k dvaceti osmi zápasům z roku 2018 dalších 22. Trenéry svými výkony nakonec dostatečně přesvědčil, aby si jej ponechali i pro boje v playoff.

Přitom sezona pro mladého hráče nezačala úplně nejlépe, když v dubnu byl jeho pálkařský průměr na farmě Round Rock (Triple-A) pouhých .165. Jenže pak se rozjel a přidal nejen na pálce, ale i v agresivitě na metách. Z pětatřiceti pokusů totiž dokázal ukrást metu ve třiceti případech. V 125 zápas v Triple-A nakonec zaznamenal 34 homerunů a 97 RBI.

“(Kyle) je jeden z nejtalentovanějších hráčů, jakého jsem kdy viděl,” řekl na Tuckerovou adresu manažer týmu Round Rock Mickey Storey. “Má všechny dovednosti a může udělat cokoliv. Měl menší problémy, ale když se rozjede, tak je lepší, než kdokoliv jiný a je zábava jej sledovat.”

I proto jej server MiLB.com vybral do sestavy hráčů působících letos v nižších soutěžích organizace Houston Astros. I proto se oplatí tohoto mladíka sledovat, protože možná vidíme vyrůstat budoucí hvězdu Major League. Mohl by tak v MLB dosáhnout mnohem více, než jeho bratr Preston, který to po pár letech na orzhraní Triple-A a MLB vzdal a letošní sezonu strávil v jihokorejské KBO.

 

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: