MLB chystá změny farmářských týmů a soutěží

(Last Updated On: 19.10.2019)

Vedení Major League by chtělo po roce 2020 snížit počet farem v nižších soutěžích o 42. To by znamenalo, že kluby MLB by přišly v MLB o skoro čtvrtinu farmářských týmů.

Vedení MLB si od toho slibuje, že by se tím zvedla úroveň farmářských týmů na úrovni materiálního vybavení. Navíc by se mohlo reorganizovat rozmístnění jednotlivých farem a ty by byly mnohem blíže mateřským celkům MLB.

Součástí plánu je také snížit počet úrovní s tím, že by MiLB přišla o úroveň Rookie (zkrácená) a Class A. Týmy by navíc měly povolené mít maximálně 5 farmářských mužstev. Zároveň by byly limitovaný počet hráčů, které by měly pod minorleague kontraktem na 150. K tomu připočteme 40 hráčů pro MLB. To by také znamenalo, že se draft zkrátí ze čtyřiceti kol na 20 nebo 25. Nedraftovaní hráči by mohli působit v nezávislých ligách.

Tyto změny jsou zatím pouze první navržené. Již teď se ozývají i hlasy, které s tím nesouhlasí. Každopádně to vypadá, že ke změnám v MiLB rozhodně dojde. Nakolik budou dramatické ukáže až několik nejbližších týdnů nebo měsíců. Každopádně by se jednalo o největší změny farmářských soutěží, od jejich reorganizace v roce 1962.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: