NPB: Giants poprvé v playoff prohráli, Hawks krok od postupu

(Last Updated On: 11.10.2019)

Dalšími dvěma zápasy pokračovalo semifinále japonské NPB. Ačkoliv jsme již dnes mohli poznat prvního postupujícího do Japan Series, tak se tak zatím nestalo.

Yomiuri Giants chybí jedna výhra k postupu do finále, ale jak se ukazuje, tak udělat ten pověstný poslední krok je někdy nejtěžší. Giants se mohli dočkat již ve třetím utkání série proti Hanshin Tigers a zpočátku to pro ně vypadalo velmi dobře. Po čtyřech směnách totiž vedli 4-1 a hosty příliš do tlaku nepouštěli. Jenže pak přišla pátá směna, kdy baseballisté Tigers zaplnili všechny mety bez jediného outu. Domácím nepomohlo ani dvojí střídání na nadhozu a Tigers pěti doběhy otočili skóre ve svůj prospěch. V dohrávce však Giants zásluhou dvoubodového homerunu Okamota vyrovnali. O vítězi tak rozhodla devátá směna. Yusuke Oyama se opřel do odpalu a poslal míč až mezi diváky. Díky tomu Tigers zvítězili 7-6 a stále živí naději na postup do Japan Series. K tomu ale potřebují další tři výhry v řadě.

3. zápas123456789RHE
Yomiuri Giants0010500017120
Hanshin Tigers003120000691


Seibu Lions sice vstupovali do série s jednou výhrou, kterou dostali automaticky díky lepsímu postavení v základní části. Po třech odehraných zápasech semifinále je to nakonec jejich jediná výhra v sérii. V pátek totiž nedokázali recept na startujícího nadhazovače Fukuoky. Kodai Senga v dresu Hawks odházel osm směn a nepovolil ani jeden doběh. Pálkařům povolil pouze 2 hity a 3 mety zdarma. Zároveň deset z nich vyřadil strikeoutem. 

Na pálce se Hawks mohli opřít hlavně o Taisei Makiharu, který stáhl pět ze sedmi doběhů mužstva. I díky tomu Fukuoka zvítězila 7-0 a je jeden krok od postupu do Japan Series, kde obhajuje loňský titul. Rozhodnout mohli baseballisté Hawks již v sobotu, ale protože se na Japonsko žene mohutný tajfun, který by měl mít vrchol právě v sobotu, tak vedení ligy čtvrtý zápas raději přeložilona neděli.

 123456789RHE
Fukuoka SoftBank Hawks1202000027141
Seibu Lions000000000021

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: