Světovou sérii 2019 vyhráli Washington Nationals!

(Last Updated On: 31.10.2019)

Co víc si mohli baseballoví fanoušci přát, než zápas číslo 7 Světové série. Navíc když na kopci proti sobě začínali dva držitelé ocenění Cy Young pro nejlepšího nadhazovače.

A domácí Zack Greinke vstoupil do zápasu výborně, když po osmi nadhozech zahrála obrana tři outy. Max Scherzer v dohrávce daroval jednu metu zdarma, ale také v první směně nepovolil ani jeden doběh.

První hit jsme viděli v úvodu druhé směny, kdy se prosadil Juan Soto. Jenže po odpalu Kendricka zahrála domácí obrana double play a bylo po šanci hostí. To domácí vstoupili do dohrávky mnohem lépe, když Yuli Gurriel solo homerunem otevřel skóre. Pak přišli další dva hity a s Scherzerem to nevypadalo dobře. Jenže pak se chytil a nepovolil Astros stáhnout běžce pro body.

Zack Greinke pak pokračoval ve výborném výkonu a prakticky nepouštěl hosty do tlaku. To Max Scherzer v tomto zápase příliš dominantní nebyl, což se potvrdilo v páté směně, kdy Carlos Correa využil toho, že měl běžce ve skórovací pozici a po odpalu po “lajně” jej stáhl pro bod.

Od dohrávky šesté směny jsme na kopci neviděli Maxe Scherzera a Nationals poslali na kopec Patricka Corbina. Ten směnu zvládl výborně.

V sedmé směně se ale začaly dít věci. Nejdříve Anthony Rendon solo homerunem snížil na 1-2, aby následně daroval Juanu Sotovi metu zdarma. Manažer AJ Hinch se tak rozhodl Greinkeho, jenž měl na svém kontě pouze 80 nadhozů. Na kopci je tak nahradil Will Harris a ten totálně pohořel, když se proti němu prosadil Howie Kendrick homerunem a poslal Nationals do vedení.

O směnu později bylo pro domácí ještě hůře, když Juan Soto stáhl pro čtvrtý bod Adama Eatona. V deváté dokonce Adam Eaton stáhl další dva doběhy pro Nationals a před dohrávkou tak měli hosté luxusní čtyřbodový náskok.

Ten měl uhájit Daniel Hudson a tomu se to povedlo absolutně bez problémů. Po 27 outu tak mohla propuknout euforie mezi hráči Washingtonu, kteří pro klub získali první titul v historii klubu. Nejužitečnějším hráčem se stal nadhazovač Stephen Strasburg.

Zajímavosti:

  • Yordan Alvarez a Yuli Gurriel jsou pouze druhým duem z Kuby, které za stejný tým zaznamenalo homerun v jedné Světové sérii.
  • Max Scherzer skončil zápas se 4 darovanými metami zadma a třemi strikeouty. Ukončil tak rekordní sérii startů, kdy měl v zápase víc strikeoutů, než-li met zdarma. Ta trvala 257 utkání, což je nejvíce v live-ball éře (od roku 1920).
  • Juan Soto zaznamenal v playoff 13 RBI, což je nejlepší výkon v historii pro hráče, který měl 22 let a méně.
  • Stephen Strasburg se stal první jedničkou draftu MLB, který se stal MVP Světové série.
  • Strasburg je také třetím hráčem historie MLB, který v playoff vyhrál 5 zápasů a jediný, kterému se to povedlo, aniž by zaznamenal prohru.
7. zápas123456789 RHE
Washington NationalsWashington Nationals000000312 690
Houston AstrosHouston Astros010010000 291

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: