VIDEO: Doosan Bears vyhráli Korean Series

(Last Updated On: 26.10.2019)

Ještě 15. srpna byli baseballisté na třetím místě se ztrátou devíti výher na SK Wyverns. Do konce základní části jim zbývalo odehrát 33 zápasů. Jenže pak přišla neuvěřitelná jízda Bears a v poslední den základní části 1. října se vyšvihli na první místo.

V playoff tak museli dlouho čekat na svého soupeře v Korean Series, kam jako vítěz základní části postoupili automaticky. Soupeřem jim nakonec byli baseballisté Kiwoom Heroes. S nimi nakonec sehráli pouze čtyři zápasy a nejkratším možným způsobem se propracovali k titulu v jihokorejské KBO.

Ačkoliv se série odehrála pouze na čtyři utkání, tak ty rozhodně nebyly tak jednoznačné. Vždyť v prvních dvou Bears zvítězili až po walk-off hitech v deváté směně. Pouze ve třetím duelu zvítězili přesvědčivěji 5-0. Největší drama ale přinesl čtvrtý zápas. V něm Heroes vedli již 8-0 a zdálo se, že jsou na cestě ke snížení stavu Korean Series. Jenže již po pěti směnách Bears po úchvatném výkonu na pálce vedli 9-8. Kiwoom však v deváté směně dokázali vyrovnat a o vítězi muselo rozhodnout nastavení. V něm Doosan Bears nejdříve doběhli pro dva body, aby v dohrávce uhájili vedení a mohli se radovat z šestého titulu v historii klubu. Naopak Heroes si na ten první musí počkat, když v Korean Series prohráli již podruhé (2014, 2019).

Bears vyhráli již třetí titul od roku 2015 a v posledních pěti letech pokaždé postoupili do Korean Series. Výrazně se o to přičinil manažer Kim Tae-hyung, který jako první v historii KBO postoupil do finále ligy ve všech prvních pěti sezonách se svým klubem.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: