Walk-off výhra zajistila Astros postup do Světové série

(Last Updated On: 20.10.2019)

V sobotu se odehrál šestý zápas finále Americké ligy, který mohl rozhodnout o druhém postupujícím do Světové série.

Již před zápasem oba manažeři avizovali, že od začátku dají příležitost nadhazovačům z bullpenu. Zatím co Brad Peacock z Houstonu začal perfektně a jeho prvních sedm nadhozů stačilo na tři outy, tak Chad Green si počínal mnohem hůře. Po singlu a metě zdarma ztrestal jeho fastball Yuli Gurriel a tříbodovým homerunem otevřel skóre zápasu.

Peacock začal výborně i druhou směnu, když zahrál dva rychlé outy. Pak však přišel dvoumetový odpal Gregoriuse, kterého vzápětí stáhl odpalem přes střed hřiště Gary Sanchez. Když pak daroval metu zdarma Urshellovi, tak jej na kopci nahradil Josh James. Ten úkol zvládl a strikeoutem vyřadil Gardnera. Dohrávku pak ze strany Yankees skvěle zvládl J.A. Happ.

Ve třetí směně James ztratil kontrolu nad svými nadhozy a i díky dvěma metám zdarma při dvou outech zaplnili Yankees všechny mety. Situaci pak šel zachraňovat Ryan Pressly. Ten to zvládl na jeden nadhoz. Naneštěstí při běhu za míčem si poranil nohu a nemohl dál pokračovat v zápase.

Do zápasu tak šel ve čtvrté směně Jose Urquidy, proti kterému se prosadil Gio Urshella solo homerunem. Pak ale předvedl několik outů v řadě a držel Astros stále ve vedení 3-2.

V šesté směně se zdálo, že Yankees již dobře nakoukali jeho nadhozy a dokázali je trefovat. Při jednom outu a dvou obsazených metách poslal Gardner míč do pravého pole, kde jej dokázal ve skoku zachytit Josh Reddick a zabránit hostům vyrovnat. Poslendí out půlsměny pak zařídil Will Harris.

A Astros trestali hned v dohrávce šesté směny, kdy se na metu dostali první dva pálkaři Houstonu. Z této situace pak vytěžili jeden bod po doběhu Altuveho.

Další parádní moment přišel v úvodu sedmé směny, kdy se neskutečným zákrokem předvedl Michael Brantley. Pravděpodobně top zákrok letošního playoff.

Utkání se za stavu 4-2 dostalo až do deváté směny a uzavřít jej měl closer Roberto Osuna. Ten nejdříve pustil na metu Urshellu, aby pak vyřadil strikeoutem Gardnera. Jenže pak se postavil na pálku DJ LeMahieu, který svedl dlouhou bitvu s domácím nadhazovačem. Tu nakonec vyhrál, když desátý nadhoz poslal až do ochozů a zápas byl najednou vyrovnaný.

Po vyrovnání Yankees nálada na Minute Maid Park hodně zamrzla. Hosté navíc měli na nadhozu připraveného Aroldise Chapmana. A ten začal velmi dobře. Strikeoutem vyřadil Maldonada a po něm byl out ze hry také Reddick. Jenže po jedenácti hozených míčích do strikezóny Chapmanovi najednou odešla ruka a přišly nepřesné míče a meta zdarma pro Springera. Čtvrtým pálkařem pak byl Jose Altuve, kterému se v playoff zatím hodně daří. A potvrdil to i tentokrát, když poslal míč až nad zeď v levém poli a odstartoval postupovou euforii na stadionu Astros. Po zásluze si pak Altuve odnesl cenu pro nejužitečnějšího hráče celé série.

Zajímavosti:

  • Brad Peacock se stal čtvrtým nadhazovačem historie playoff MLB, který začínal zápas den po tom, co zavíral předchozí utkání.
  • Oba startující nadhazovači vydrželi na kopci méně jak dvě směny. To se naposledy stalo v roce 1999.
  • Poprvé v historii playoff MLB se v jednom zápase představili 3 nadhazovači narození v Mexiku (Urquidy, Osuna a Cessa).
  • Jose Altuve se stal pátým hráčem historie, který walk-off homerunem poslal svůj tým do Světové série.
  • Poslední dekáda je pouze druhá v historii, kdy Yankees nepostoupili alespoň jednou do Světové série. Předtím se tak stalo v letech 1910-1919.
  • Altuveho walk-off homerun byl pouze druhým v historii playoff MLB, kdy jeho tým ztratil vedení v deváté směně. Předtím se to povedlo Billu Mazeroskimu v sedmém utkání Světové série 1960 – také proti Yankees.

Domácí tka po výhře 6-4 postoupili do Světové série, ve které se utkají s Washingtonem Nationals. Série začíná v noci z úterý na středu na stadionu Minute Maid Park v Houstonu. Všechny zápasy Světové série nabídne českým i slovenským fanouškům televizní stanice O2 TV Sport s českým komentářem.

6. zápas123456789 RHE
New York YankeesNew York Yankees010100002 4100
Houston AstrosHouston Astros300001002 660

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: