Hirošima uvolnila Kikuchiho k podpisu smlouvy v MLB

(Last Updated On: 8.11.2019)

Sedminásobný vítěz Zlaté rukavice v japonské NPB Ryosuke Kikuchi bude mít šanci dostat se do Major League. Jeho domovský klub dal v pátek povolení, aby mu mohli zasílat nabídky týmy z nejlepší ligy světa.

Devětadvacetiletý vnitřní polař vyhrál cenu pro nejlepšího hráče na druhé metě v Centrální divizi pokaždé od roku 2013. Po World Baseball Classic 2017 začal Kikuchi mluvit o tom, že by se rád dostal do MLB a v mimo sezonu tak azčal trávit čas tréninkem ve Spojených státech.

Kikuchi byl druhou volbou Hirošimy Carp v draftu 2011 a již v sezoně 2012 odehrál jako nováček v NPB 63 utkání. Od roku 2013 je jedničkou mužstva na druhé metě. V roce 2016 s klubem poprvé vyhrál Centrální divizi, což dokázal zopakovat i v následujících dvou letech. Letos však přišel propad na čtvrtou příčku.

Kikuchi je tak již třetím hráčem NPB, o kterého budou moct týmy bojovat. Již dříve jsme psali o tom, že týmy Major League můžou nabízet smlouvu dvojici Yoshitomo TsutsugoShogo Akiyama. Pouze Akiyama je ze zmíněné trojice volným hráčem a nevztahují se na něj omezení vyplývající ze smlouvy mezi oběma soutěžemi a tým MLB nemusí jeho domovskému klubu zaplatit poměrnou částku z jeho platu.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: