Jakub Hajtmar: Cena Fair Play? Bylo to obrovské překvapení.

(Last Updated On: 6.11.2019)

Letos si Cenu Fair Play z baseballového Galavečera odnesl hráč Draků Brno a reprezentant Jakub Hajtmar. Toho na cenu nominoval jeden z fanoušků Draků pan Milan Meixner, který ČBA Jakuba na ocenění doporučil. V dopise stálo, že mu Jakub po Wild Card daroval svou bronzovou medaili. Jakubovi jsme na akci proto položili pár otázek.

Jakube, tušil si vůbec, že si byl nominován na Cen Fair Play?

Popravdě, vůbec nic jsem netušil. Když řekli Cena Fair Play a moje jméno, tak jsem přišel nahoru a říkám: “Za co mně může dát někdo Fair Play?” Pak mi to bylo sděleno a já jsem si na to vzpomněl. Popravdě, měl jsem pak na krajíčku. Já jsem si to uvědomil, ale…. Je to taková spontánní věc, kterou člověk udělá, aby někoho potěšil. Vůbec jsem netušil, že to bude mít takový dosah. Že tady budu na pódiu a budou mi předávat Cenu Fair Play. Bylo to obrovské překvapení.

Pan Meixner, který tě na tuto cenu nominoval napsal, že s medailí také usíná. Nebylo by lepší, kdyby měl pro tuto příležitost zlatou?

To je věc, kterou jsem mu řekl. „Podívej Milane, já ti dávám tuto bronzovou, ale beru jako závazek, že ti jednou pověsím na krk zlatou.“ Já stále nemám slov. To byla spontánní věc. Je to člověk, který je na každém zápase, jeden z našich největších fanoušků. Je upoutaný na vozík a jezdí přes celé Brno, jen aby se podíval na to, jak hrajeme. Je tam v zimě, v létě, v teple, když prší, což je neskutečné. Vždy s ním prohodím jen pá slov, „Jak se máš?“ Co a jak. A toto byla věc, která mi přišla správná, protože on je úžasný člověk. To je to poslední, co můžu udělat a strašně si vážím toho, že mně nominoval. Na druhou stranu on je přesně ten člověk, díky kterému si uvědomím, jaké má člověk obrovské štěstí, že může hrát baseball. To je cena víc pro něj, než pro mě.

Když už máš tu cenu na základě jeho nominace, pozveš jej za to někdy na pivo a pokec, když se potkáte?

Určitě se s ním potkám. My se potkáváme během sezony, protože on je skoro na každém zápase. Určitě ho pak na nějaké pivo pozvu. On mi tu cenu dal a já si to hodně vážím.

Ján Jabrocký

Czech and Slovak baseball journalist.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d blogerům se to líbí: