29. září

1907: Nováček George McQuillan začal kariéru v MLB pětadvaceti směnami, ve kterých nepovolil žádný doběh, což je nový rekord soutěže.


1908: Cardinals prohrávají s Pittsburghem 0-7 a je to jejich třicátá třetí prohra s nulou v sezoně.


1934: Na Griffith Stadium pálí Babe Ruth svůj poslední homerun v dresu Yankees. Celkově v jejich dresu zaznamenal 659 homerunů.


1935: Ve svém jediném utkání v MLB zaznamenal nováček v dresu Pirates Aubrey Epps 3 hity ze 4 at-bat.


1943: Vern Stephens ze St. Louis Browns se stal prvním hráčem MLB, který odpálil dva homeruny v nastavených směnách zápasu. První solo homerun zaznamenal v 11. směně, ale Red Sox ještě dokázali vyrovnat. Druhým ve třinácté směně rozhodl o výhře 4-3.


1954: V prvním utkání Světové série předvedl Willie Mays tento legendární zákrok.


1964: Masanori Murakami se stal prvním japonským nadhazovačem, který zaznamenal výhru v MLB. Ta mu byla připsána po výhře Giants nad Colt .45’s (dnešní Astros) po jedenácti směnách.


1983: Mike Warren z Oaklandu zaznamenal v zápase proti White Sox no-hitter. Výhru 3-0 vidělo na stadionu Oakland Coliseum pouze 9058 diváků.


1986: Mike MadduxGreg Maddux se stali první bratrskou dvojicí, která se v utkání MLB postavila proti sobě od začátku zápasu. Greg v dresu Cubs se nakonec mohl radovat z výhry  6-3 proti svému staršímu bratrovi působícímu ve Philadelphii.


1987: Don Mattingly v dresu NY Yankees vytvořil nový rekord v počtu grandslam homerunů v jedné sezoně. V zápase proti Bostonu přidal již šestý homerun při zaplněných metách. Jeho rekord dokázal dorovnat až Travis Hafner v roce 2006.


2004: Několik hodin po tom, co vedení MLB oznámilo stěhování Expos do Washingtonu, hraje kanadský tým poslední utkání v Montrealu. Před 31 395 diváky na Olympic Stadium je odhalený také banner, na němž je napsán “1994, Nejlepší baseballový tým”, jenž připomíná sezonu předčasně ukončenou pro stávku. Montreal v tomto roce šlapal na výbornou a než začala výluka, tak měl na svém kontě 74 výher a 40 proher. Mnoho odborníků je přesvědčeno, že pokud by Montreal v roce 1994 získal titul, tak by stěhování do Washingtonu nenastalo.


2017: V utkání baráže o postup do extraligy mezi Blanskem a Frýdkem-Místkem se výborným vstupem do zápasu zaskvěl hostující Javier Avendano, který nadělil prvním desíti pálkařům strikeout. Ani tento výkon hostům ze severu Moravy nestačilo na výhru, když podlehli 2-3 po deseti směnách.


2017: Draci Brno v dramatické koncovce čtvrtého finálového zápasu porazili domácí Arrows 6-5 a získavají jednadvacátý titul.

%d blogerům se to líbí: