3. březen

1959: Giants pojmenovali svůj nový stadion Candlestick Park. Tento název byl vybrán jako vítězný návrh z veřejné soutěže. Původně se stadion jmenoval Bay View Stadium. Tento stadion se považuje za první moderní baseballový stánek a jeho první byl kompletně postavený ze železobetonu.


1969: Nechybělo mnoho a MLB nemusela být pouze American a National League. V šedesátých letech získala slušnou podporu nová soutěž Global League, v nichž by hrálo kromě jiných Mexico City, Honolulu, pár japonských týmů a jiné. Když už vše vypadalo na dobré cestě, tak 3. března 1969 vyšla ve Washinghton Post zpráva, že žádná z televizních společností nechce zakoupit práva na tuto soutěž, což prakticky znamenalo stop pro tuto ambiciozní ligu.


1984: Peter Ueberroth byl zvolen novým komisařem MLB, čímž nahradil dosavadního komisaře Bowieho Kuhna. Ueberroth je tak šestým komisařem Major League.


2006: Pouhých 5 193 diváků se přišlo podívat na stadion Tokyo dome, kde se hrál historicky první duel World Baseball Classic. Před slabou návštěvou vítězí Jižní Korea nad Tchajwanem 2-0.

%d blogerům se to líbí: