Aktuality

Mistři jednotlivých evropských líg

Opět po roce vám přinášíme přehled všech mistrů jednotlivých evropských baseballových soutěží.

Rakousko
Dramatická sedmizápasová série přinesla čtvrtý titul Attnang-Puchheim Athletics. Athletics tak obhájili loňský titul, když porazili pětinásobného mistra Vienna Wanderers.

Belgie
Borgerhout Squirrels získali titul až v pátém rozhodujícím utkání finále proti Deurne Spartans. Pro Squirrels je to druhý titul v klubové historii.

Bulharsko
Bulharským mistrem je tým Buffaloes Blagoevgrad, pro který je to již dvacátý titul v historii.

Dánsko
V dánské nejvyšší lize hraje pouze 5 týmů a nehraje se playoff. Letošní titul díky lepšímu rozdílu ve skóre získal celek Aarhus Athletics.

Finsko
Také ve Fisnku nemá soutěž mnoho účastníků a letos ji hrály pouze 4 týmy. Patnáctý titul získalo mužstvo Espoo Expos.

Francie
Finále francouzské ligy nabídlo drama až do konce. V rozhodujícím pátém utkání se nakonec z těsné výhry 9-8 radovali baseballisté Rouen Huskies a získali třináctý titul pro svůj tým.

Německo
Také v Bundeslize o vítězi rozhodl až pátý rozhodující zápas. V něm porazil Heidenheim Heideköpfe Bonn Capitals 8-1.

Velká Británie
London Mets jsou letošním vítězem nejvyšší soutěže ve Velké Británii.

Irsko
V Irsku se potřetí v řade z titulu radovali hráči Dublin City Hurricanes. Celkově je to již šestý titul pro tento klub.

Itálie
Italská liga nabídla zajímavou podívanou s vítězným koncem pro Rimini Pirates. Piráti tak získali třináctý titul v historii.

Nizozemsko
V Nizozemsku získali osmnáctý titul baseballisté Curacaa Neptunus.

Norsko
Oslo Pretenders je vítězem norské ligy, kterou hraje pouze 5 mužstev. Ve finále zdolali Kristiansand Suns 13-4.

Polsko
Ve finále polské ligy vyházel bývalý hráč Yankees Artur Strzalka titul KS Silesia Rybnik. Artur se o titul přičinil no-hitterem, když v devíti směnách zaznamenal 21 strikeoutů.

Španělsko
Tenerife Marlins získalo svůj devátý titul ve španělské Division de Honor.

Psali jsme...  EXL: Draci still without a win. Hroši started the season with a win